НАКАНУНЕ

Новостное Интернет-издание

By

Два роки позбавлення волі: Росіянину винесли вирок через пост “ВКонтакте” проти Путіна

У Торопці Тверської області РФ суд засудив місцевого мешканця, активіста Володимира Єгорова до двох років позбавлення волі умовно за пост у соцмережі “ВКонтакте”, спрямований проти президента Росії Владіміра Путіна.

Про це повідомила міжнародна правозахисна група «Агора», – передає Meduza.

Єгорова визнали винним у публічних закликах до екстремізму з використанням інтернету (частина 2 статті 280) КК Росії. Максимальне покарання за статтею передбачає до 5 років позбавлення волі. Сам Єгоров провини не визнав.

Суд також заборонив засудженому модерувати веб-сайти і призначив трирічний випробувальний термін.

Справа проти Єгорова, який працював електриком і був активістом російської партії “Яблоко”, була порушена восени 2016 року через пост у його пабліку “Громадяни Торопца” у соцмережі “ВКонтакте”.

Згідно з обвинувальним висновком, яке публікував Єгоров, експерти виявили в його пості “ознаки спонукання до вчинення вбивства президента РФ”.

Як повідомляє Радіо Свобода, Володимир Єгоров намагався покинути Росію влітку 2017 року, після того як його будинок у Торопці кілька разів намагались спалити невідомі.

Він пов’язує нападу зі своєю опозиційною і антикорупційною діяльністю. Активіст попросив політичного притулку в Білорусі, однак був екстрадований до Росії, де був поміщений під варту.