НАКАНУНЕ

Новостное Интернет-издание

By

Фірташ багато знає про фінансові операції Путіна – американський експерт

Український олігарх Дмитро Фірташ є важливим фігурантом для американського правосуддя, оскільки може багато розповісти про фінансові махінації й клептократію у колах, близьких до російського президента Володимира Путіна.

Так прокоментував останнє рішення Верховного суду Австрії щодо екстрадиції Фірташа до США керівник Центру Байдена з питань дипломатії й міжнародного співробітництва Університету Пенсильванії, колишній радник віцепрезидента США, експомічник глави Пентагону з питань Росії, Балкан та Євразії Майкл Карпентер у Twitter.

Він зауважив, що тепер австрійський міністр юстиції має вирішити, чи буде Фірташ екстрадований до США.

"Якщо хтось і знає зсередини, як працює путінська клептократична система, то це Фірташ", — переконаний Карпентер.

За його словами, саме через це олігарх, пов’язаний із Кремлем, заплатив свого часу заставу в розмірі $172 млн.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок Колегія суддів Верховного суду Австрії відхилила клопотання Фірташа щодо перегляду рішення Вищого земельного суду Відня про допустимість його екстрадиції в США. Таким чином, найвища судова інстанція Австрії, фактично, схвалила можливість видачі Фірташа американському правосуддю. Однак остаточне рішення про передачу олігарха США має затвердити міністр юстиції Австрії.

Фірташ був заарештований в Австрії в березні 2014 року на підставі запиту Міністерства юстиції США. Олігарха звинувачують у даванні хабаря індійським посадовцям з метою отримання дозволу на видобуток титанової сировини в Індії, щоби потім продавати її у США. Під час попередніх слухань в Австрії Фірташ був звільнений під заставу в розмірі $172 млн та перебуває під домашнім арештом.

«Аргумент»