НАКАНУНЕ

Новостное Интернет-издание

By

Головні новини 7 квітня: ЦВК опрацювала всі протоколи, нова пропозиція Порошенка щодо дебатів

Центральна виборча комісія офіційно оголосила про проведення другого туру президентських виборів в Україні. Петро Порошенко звернувся з новою пропозицією до свого опонента Володимира Зеленського щодо дати проведення теледебатів. На Донбасі обстріляли автомобіль відомої волонтерки. «Шахтар» переміг «Динамо» у чвертьфіналі Кубка України. Такими були головні новини 7 квітня в Україні та світі.

Тепер офіційно: другому туру бути

Читайте також: В окупантів виникла нова проблема із Кримським мостом

ЦВК опрацювала 100% протоколів із мокрими печатками після першого туру президентських виборів в Україні. Так, згідно з підрахунками Центральної виборчої комісії, перемогу у першому турі виборів отримав Володимир Зеленський – 30,24% голосів виборців. Друге місце зайняв чинний глава держави Петро Порошенко – 15,95% голосів виборців. Саме ці два кандидати проходять у другий тур виборів, який тепер офіційно відбудеться 21 квітня.

Крім того, ЦВК затвердила форму і текст виборчого бюлетеня до другого туру виборів. Він буде блакитно-сірого кольору та матиме розмір значно менший, аніж у першому турі виборів: в довжину – всього 20 сантиметрів.

Текст виборчого бюлетеня (…) друкується тільки з одного боку державною мовою на одному аркуші розміром 200 на 155 міліметрів, блакитно-сірого кольору, з захисним знаком та захисними волокнами, з використанням захисних графічних елементів,
– повідомили у ЦВК.

Також від 7 квітня громадянам, які з поважних причин не зможуть проголосувати за місцем реєстрації, можна приходити у відділення Державного реєстру виборців із необхідними документами для зміни місця голосування. Заяви прийматимуть до 16 квітня. 

Дивіться відео: у ЦВК оголосили остаточні результати першого туру виборів