НАКАНУНЕ

Новостное Интернет-издание

By

Лещенко: «Укроборонпром» генерує багатомільйонні «чайові» для керівництва країни

Народний депутат Сергій Лещенко заявив, що державний бюджет обкрадається на сотні мільйонів доларів через концерн «Укроборонпром». Для прикладу в своєму блозі Лещенко навів продаж двох видів товарів озброєння державним заводом «Імпульс» з м. Шостка, який входить в структуру «Укроборонпрому».

«Вся галузь військово-промислового співробітництва є глибоко законспірованою, формально – через намагання зберегти «військову таємницю», а реально – через багатомільйонні «чайові», які генерує ця сфера для керівництва країни», – написав Лещенко.

За його словами, у квітні 2017 року продав партію в кількості 109 упаковок капсуль-детонаторів та капсуль-запалювачів за 95 тис. євро. Покупцем виступив кіпрський офшор PH Strategic Business Limited, а одержувачем продукції – сербська компанія Sloboda. Проте сербська компанія придбала військову продукцію не за 95 тис. євро, а за 700 тис. євро.

«Тобто різниця склала 600 тисяч євро на одній лише партії, які залишилися на рахунках фірми з Кіпру. Корупційний навар склав не 20 відсотків, і навіть не в два рази – а в сім разів», – зазначив нардеп.

Водночас Лещенко назвав колишнього главу «Укроборонпрому» Романа Романова людиною президента Петра Порошенка, оскільки раніше екс-керівник військового концерну працював у компанії «Богдан». Крім того, нардеп звернув увагу на заступницю глави «Укроборонпрому» Світлану Хромець, яка, на його думку, є мозком усіх схем в концерні. До речі Хромець також раніше працювала у «Богдані».

Нагадаємо, Лещенко заявив, що Адміністрація президента досі не подала позову проти британської телерадіокомпанії BBC за нібито наклеп щодо інформації про купівлю зустрічі президента Петра Порошенка з президентом США Дональдом Трампом за 400-600 тис. доларів, що може свідчити про її достовірність.