Людкевич: Через проблеми з судами та корупцію в Україну не хочуть приходити системні інвестори
Корупція, несправедлива судова система і репресії правоохоронних органів знижують інвестиційну привабливість України і, як наслідок, не дають повноцінно запустити економіку. Таку думку у колонці для «Бізнес.Цензор» висловив громадський діяч, інвестиційний банкір та фінансист Станіслав Людкевич.
Коли світові фонди шукають, куди б вкласти гроші, поруч з Україною вони бачать позначку «100% ризик», тобто, високу ймовірність втрати капіталів. Загрози перевищують можливі бенефіти, тому в країну інвестують, переважно, наші заробітчани», – вважає громадський діяч.
Окрім проблем із справедливістю, є ще два суттєвих фактори, які не сприяють зниженню вартості грошей в Україні.
На думку Станіслава Людкевича, це дефіцит довіри та обмежені можливості для інвестицій.
«Дійшло до того, що люди несуть кошти в банк не тому, що хочуть заробити, а тому що бояться тримати їх вдома. Кладуть на депозит на 3-6 місяців, і «трясуться», аби з ними нічого не сталося», – зауважує фінансист.
На думку Станіслава Людкевича, щоб залучити «дешеві» і «довгі» гроші, потрібно здійснити чотири важливі кроки. Мова йде про запуск зрозумілого ринку землі, здійснення якісної реформи правоохоронної сфери та судів, проведення чесної та прозорої приватизації, а також використання внутрішніх ресурсів.
«Легалізувати індустрії, які зараз генерують тіньові гроші і стимулюють корупцію – видобуток бурштину, гральний бізнес, проституцію. Провести амністію капіталу. Тобто, зняти обмеження на шляху грошей з «тіні» в легальну економіку», – підкреслив громадський діяч.
Нагадаємо, за результати опитування іноземних інвесторів, яке провела Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), Dragon Capital та Центр економічної стратегії (ЦЕС) провели у квітні 2019 року, серед найбільш очікуваних перших кроків новообраного Президента України мають є запровадження ефективних заходів боротьби з корупцією, призначення реформаторів з високою репутацією на ключові державні посади, а також відокремлення політики та бізнес-інтересів через обмеження впливу олігархів.