НАКАНУНЕ

Новостное Интернет-издание

By

Неможливо повернути: у Зеленського пояснили, що буде з ПриватБанком

ПриватБанк уже неможливо повернути колишнім власникам, навіть якщо суд ухвалить остаточне рішення про те, що націоналізація була незаконною. Водночас кращий варіант у ситуації, що склалася, – “домовитися” з екс-власником Ігорем Коломойським і списати кредити пов’язаних із ним компаній на суму щонайменше $2 млрд.

Таку заяву в ефірі Bihus.info озвучила радник Зеленського з питань банківської діяльності Вікторія Страхова, передає НАРОДНА ПРАВДА.

У 2017-му, вже після націоналізації, вона працювала корпоративним секретарем ПриватБанку.

“Я б ішла за іншим сценарієм. Мирова угода, консенсус. ПриватБанк залишається державним, Ігор Валерійович (Коломойський – НП) отримує $2 млрд, але вони йому фактично не йдуть, а зараховуються в рахунок погашення кредитів пов’язаних компаній”, – запропонувала Страхова.

Експерт також впевнена, навіть якщо Коломойський виграє всі суди і банк повернеться в його власність, після цього держава відкличе приблизно 140 млрд грн, які вклали в банк у рамках докапіталізації. Одразу після цього НБУ отримає можливість ліквідувати ПриватБанк через недостатність капіталу.

Для Ігоря Коломойського, вважає Страхова, повернути собі банк і докапіталізувати його буде занадто дорого. Тому, як заявила експерт, “фарш повернути назад не вийде”.

Як повідомлялося раніше, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до НБУ і Кабміну про неправомірність націоналізації ПриватБанку. Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного банку з ринку за участю держави.

Раніше Печерський районний суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистого поручительства Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку, одержаними до входження держави в капітал банку.

Додамо, що раніше олігарх Ігор Коломойський заявив, що готовий відмовитися від ПриватБанку за умови компенсації – 2 мільярдів доларів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.