НАКАНУНЕ

Новостное Интернет-издание

By

Заборони не діють: через браконьєрів на Черкащині зникають цілі види риб

Десятки рибалок у зоні заказника, поставлені сітки-павуки та масовий вивіз риби – так розпочали нерестовий сезон на черкаській річці Рось. Природне нерестовище Дніпрової фауни щовесни перетворюється на місце заробітку для місцевих, а численні заборони браконьєрів не зупиняють.

У нерестовий період патрулювати доводиться чи не цілодобово.

Читайте також: Сотні голубів замурували у стіну будинку на Запоріжжі: фото і відео

Інспектор рибоохоронного патруля Володимир Ганницький розповів, що сітки браконьєри ставлять переважно вночі – щоб ніхто не бачив. Адже багато свідомих громадян телефонують на гарячу лінію та повідомляють про такі незаконні дії.

Роський іхтіологічний заказник
Роський іхтіологічний заказник

Цей заказник – одне із найбільших нерестовищ Дніпра на Черкащині. Сотні тисяч риб пливе сюди аби наметати ікру. 

Сітки – не одне незаконне знаряддя, крім них умільці виготовляють спеціальні «павуки». Нижче по течії річки рибалять на вудку.

Сітки-
Так виглядають «павуки»

Через горе-рибалок Дніпро втрачає цілі види риб. Вже є суттєве зменшення популяції сома та судака.

Штраф за порушення правил рибальства – до трьох з половиною тисяч гривень. Додатково доведеться заплатити за кожну рибину. Але такі штрафи браконьєрів не лякають.

У Верховній раді зареєстрований законопроект, який збільшує покарання за порушення в рази. Це дуже важливо, адже ефективних інструментів для боротьби з браконьєрами немає ні в рибоохоронного патруля, ні в поліції,
– пояснив Віктор Іванько, начальник Черкаського рибоохоронного патруля.

З першого квітня і до червня вилов риби в Україні заборонений. Можна лише ловити на один гачок, з однією вудкою та лише три кілограми – тільки у спеціально відведених місцях.