Чи стануть політичні амбіції причиною введення воєнного стану

Рада нацбезпеки і оборони запропонувала ввести воєнний стан терміном на 60 діб. Президент Петро Порошенко погодив пропозицію. Тому сьогодні, 26 листопада, за це мають проголосувати у Верховні Раді.

Воєнний стан – це особливий правовий режим, який вводиться в разі збройної агресії чи загрози нападу на державу. Його можуть оголошувати по всій території країни або в окремих її частинах. На нічному екстреному засіданні РНБО з 25 на 26 листопада попросило Петра Порошенка ввести воєнний стан в усій Україні.

Читайте також: В Україні можуть оголосити воєнний стан: що це означає

Вночі голова Ради нацбезпеки та оборони вже подав президенту пропозицію про введення воєнного стану. Відповідний указ Петра Порошенка тепер має розглянути і затвердити Верховна Рада. Для цього їй потрібно мінімум 226 голосів. Вночі екстрене засідання парламенту призначили на 16:00 понеділка, 27 листопада.

Якщо Рада підтримає рішення президента, його мають оприлюднити офіційні ЗМІ. Тоді режим воєнного стану одразу вступає в дію. Крім того, керівництво держави повідомляє про це секретаря ООН і керівництво всіх країн-членів організації. Крім того, Порошенко пообіцяв зв’язатисся з керівництвом НАТО.

Права пересічних громадян можуть суттєво обмежити. Влада має право запровадити особливий режим в’їзду й виїзду з країни, прискіпливо перевіряти документи, оглядати речі та автівки. Крім того, можуть ввести комендантську годину. А військові зможуть використовувати потужності підприємств та примусово залучати громадян до роботи задля оборонного сектору, розселяти військовослужбовців по приватних домівках. До того ж, влада може заборонити проводити мітинги та демонстрації і впровадити контроль за ЗМІ.

Відео: що варто знати про воєнний стан

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

В Киеве появится новая транспортная развязка (фото)В Киеве появится новая транспортная развязка (фото)

В Киеве началось строительство новой транспортной развязки в районе станции метро Выдубичи. Об этом сообщил экс-заместитель министра инфраструктуры Александр Кава в Facebook.