НАКАНУНЕ

Новостное Интернет-издание

By

Чийгоз: мені пропонували $3 мільйони за згоду стати кримським «Кадировим»

Заступник голови Меджлісу крымскотараского народу, колишній політв’язень Ахтем Чийгоз повідомив, що окупаційна влада Криму пропонувала йому $3 мільйони за згоду стати ставлеником Кремля на півострові.

Про це Чийгоз розповів в інтерв’ю одному з українських видань, передає Укрінформ.

«Аксьонов, Белавенцев, Теміргалієв (Сергій Аксьонов – так званий глава анексованого Криму, Олег Белавенцев – з 2014-го по 2016 рік – представник президента РФ на захопленому півострові, Рустам Теміргалієв – так званий екс-перший віце-прем’єр Криму – ред.) кілька разів навесні 2014-го до себе запрошували, говорили, що готові зі мною співробітничати: мовляв, Мустафа Джемілєв зі своєї позиції не зійде, але у вас не менший авторитет в народі… Загалом, дрібні, дешеві зіставлення влаштовували. Я слухав і чекав, до чого конкретно вони ведуть», — розповів Чийгоз.

За його словами, йому сказали, що їм потрібний свій Рамзан Кадиров у Криму».

«Хотіли, щоб я таку роль виконував. І гроші пропонували… Перший раз пропонували близько 3 млн дол. Цифру мені особисто Аксьонов і Белавенцев озвучили», — повідомив Чийгоз.

Він також уточнив, що сума в 3 млн дол. під час подальших зустрічей з представниками окупаційної влади не мінялася, але мінялися умови. «Наприклад, одного дня було сказано: забирайте район Бахчисарая, даємо вам там зелене світло, ми не втручаємося. Я відповів, що мені весь Крим потрібний. Весь і без них. Говорити з такими людьми про честь марно», — зазначив Чийгоз.

Він також висловив думку, що установка, кого з кримських татар «промацувати» на предмет зговірливості, вже була в 2012 році, хоча в самому Криму він ніколи не стикався з російськими спецслужбами.

Нагадаємо, Чийгоз був засуджений російським судом до 8 років позбавлення волі у справі 26 лютого».

25 жовтня 2017 року російська сторона передала Чийгоза і ще одного заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу — Ільмі Умерова — Туреччині.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *