Чийгоз: мені пропонували $3 мільйони за згоду стати кримським «Кадировим»

Заступник голови Меджлісу крымскотараского народу, колишній політв’язень Ахтем Чийгоз повідомив, що окупаційна влада Криму пропонувала йому $3 мільйони за згоду стати ставлеником Кремля на півострові.

Про це Чийгоз розповів в інтерв’ю одному з українських видань, передає Укрінформ.

«Аксьонов, Белавенцев, Теміргалієв (Сергій Аксьонов – так званий глава анексованого Криму, Олег Белавенцев – з 2014-го по 2016 рік – представник президента РФ на захопленому півострові, Рустам Теміргалієв – так званий екс-перший віце-прем’єр Криму – ред.) кілька разів навесні 2014-го до себе запрошували, говорили, що готові зі мною співробітничати: мовляв, Мустафа Джемілєв зі своєї позиції не зійде, але у вас не менший авторитет в народі… Загалом, дрібні, дешеві зіставлення влаштовували. Я слухав і чекав, до чого конкретно вони ведуть», — розповів Чийгоз.

За його словами, йому сказали, що їм потрібний свій Рамзан Кадиров у Криму».

«Хотіли, щоб я таку роль виконував. І гроші пропонували… Перший раз пропонували близько 3 млн дол. Цифру мені особисто Аксьонов і Белавенцев озвучили», — повідомив Чийгоз.

Він також уточнив, що сума в 3 млн дол. під час подальших зустрічей з представниками окупаційної влади не мінялася, але мінялися умови. «Наприклад, одного дня було сказано: забирайте район Бахчисарая, даємо вам там зелене світло, ми не втручаємося. Я відповів, що мені весь Крим потрібний. Весь і без них. Говорити з такими людьми про честь марно», — зазначив Чийгоз.

Він також висловив думку, що установка, кого з кримських татар «промацувати» на предмет зговірливості, вже була в 2012 році, хоча в самому Криму він ніколи не стикався з російськими спецслужбами.

Нагадаємо, Чийгоз був засуджений російським судом до 8 років позбавлення волі у справі 26 лютого».

25 жовтня 2017 року російська сторона передала Чийгоза і ще одного заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу — Ільмі Умерова — Туреччині.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

"Бомба замедленного действия". Эксперт — о механизме списания долгов Украины"Бомба замедленного действия". Эксперт — о механизме списания долгов Украины

В одном из положений Соглашения о реструктуризации государственного долга Украины заложен механизм компенсации кредиторов — так называемый инструмент восстановления стоимости.

Курс Bitcoin на неделе может снизиться до 6,5 тыс. долларовКурс Bitcoin на неделе может снизиться до 6,5 тыс. долларов

Курс Bitcoin на неделе может снизиться до 6,5 тыс. долларов. Распродажи на рынках вызваны дипломатическим скандалом между странами Запада и Россией, отмечают аналитики ГК FOREX CLUB.