Дубневич: Залізничне сполучення повинне бути комфортним, а маршрути потрібно розвивати

народний депутат Ярослав Дубневич

12 червня відбулось урочисте відкриття нового залізничного маршруту між Україною та Польщею. Швидкісний рейковий автобус Pesa №603 М відтепер щодня курсуватиме між Ковелем та Холмом. Час в дорозі – 2 години 48 хвилин. Вартість квитка – 203 грн 68 коп.

Дубневич: Залізничне сполучення повинне бути комфортним, а маршрути потрібно розвивати

Об 11.53 за Київським часом у свій перший рейс з українського Ковеля до польського Холму, вирушив швидкісний рейковий автобус Pesa, який розрахований на 182 пасажирів. Це черговий крок у здійсненні стратегічної програми по розвитку залізничного сполучення між Україною та країнами ЄС.

На урочистому відкритті були присутні член правління ПАТ «Укрзалізниця» Сергій Михальчук, голова транспортного Комітету ВР України народний депутат Ярослав Дубневич, голова Волинської ОДА Володимир Гунчак, генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Вєслав Мазур та інші.

Як зазначив Сергій Михальчук це другий потяг, який поєднав прикордонні міста України та Польщі. Але вже зараз «УЗ» працює над тим, аби невдовзі запустити ще один швидкісний потяг з Києва до Перемишля через Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, оскільки вже перші дні безвізу показали, що дуже зросла кількість пасажирів, бажаючих скористатись послугами залізничного транспорту. Окрім того він повідомив, що також незабаром буде пущено потяги «Львів-Варна» та «Київ-Відень»

Своєю чергою голова транспортного Комітету ВР України Ярослав Дубневич, наголосив, що символічним є те, що пуск нового швидкісного потяга практично співпав з введенням в дію безвізового режиму для громадян України. Але для зручності пасажирів та привабливості нового маршруту необхідно відмінити тривалу стоянку на кордоні, а усі митні та прикордонні процедури проводити під час руху, як це у швидкісному «Інтерсіті+» «Київ-Львів-Перемишль». Залізничне сполучення повинне бути комфортним, а маршрути потрібно розвивати.

“Наразі ми ведемо перемовини з Угорщиною, Румунією та Словаччиною, про відкриття прямого швидкісного залізничного сполучення між нашими державами в контексті політики безвізового режиму. В подальших планах втілення стратегічної програми, котра передбачає розвиток північного напрямку. Ми об`єднаємо п`ять столиць: Київ, Мінськ, Таллін, Вільнюс та Ригу” – повідомив у коментарі народний депутат.

Додамо, що графік руху рейкового автобуса “Ковель-Холм” узгоджувався таким чином, аби було зручно здійснити пересадку пасажирам інших поїздів, які прямують у Польщу. Зокрема, є можливість пересадки з потягів №667 «Чернівці-Ковель», №96 Київ-Ковель», № 83 «Одеса-Ковель». Такою ж можливістю пасажири можуть скористатись і при прибутті з Холму до Ковеля – пересісти на зворотні потяги та приміські потяги котрі відправляються з Ковеля. Водночас польські залізничники подбали, аби по прибутті до Холму пасажири змогли пересісти на потяги, які курсують до Любліна, Замостя, Жешува та Варшави.

Нагадаємо, що перший швидкісний потяг “Інтерсіті +” за маршрутом “Київ – Львів – Перемишль” було запущено наприкінці грудня минулого року. Він користується великою популярністю і в поляків, і в українців. За цей час перевезено понад 250 тисяч пасажирів.

Львівська газета

Дивіться також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

РосЗМІ запустили фейк про зникнення фотографа-іноземця на «українській частині» ДонбасуРосЗМІ запустили фейк про зникнення фотографа-іноземця на «українській частині» Донбасу

Міністерство оборони України спростувало інформацію про зникнення італійського фотографа Роберто Травана на підконтрольній українським військовим частині Донбасу, яку розповсюджували російські ЗМІ.