Елеватор «Укрлендфармінг» є зразком для багатьох, – експерт

Експерти «АгроЕкспедіції» проінспектували один з елеваторів найбільшого українського агрохолдингу «Укрлендфармінг» бізнесмена Олега Бахматюка.

Елеватор агрохолдингу в Дубно фахівці визначили як «зразок для наслідування» завдяки повній автоматизації і використання передових технологій.

«АгроЕкспедіція», проєкт профільного видання Elevatorist.com, відвідала Дубенський елеваторний комплекс агрохолдингу «Укрлендфармінг» (Ukrlandfarming). Експерти високо оцінили можливості елеваторного комплексу у Дубно. «На елеваторі компанії Ukrlandfarming застосовані високоякісні датчики на всіх вузлах управління елеватором, використовуються високотехнологічні зачисні шнеки, управління якими може проводитися дистанційно. Елеватор є зразком для багатьох: на підприємстві застосована повна АСУ ТП і ефективно використовуються сучасні технології», – зазначив Сергій Шевченко, експерт «АгроЕкспедіції».

По суті це зернокомплекс, розташований на одній території з розвиненою логістикою. Першу чергу будували в 2008 році, тоді були встановлені силоси на 30 тис. т. одноразового зберігання і 2 зерносушарки. Потім до них додалися ще 2 місткості для зберігання зерна на 60 тис. т. А в 2014 році побудували поряд ще один комплекс – на 194 тис.т. Всього ж Дубенський елеваторний комплекс може одночасно зберігати 284 тис. т. зернових.

«Перша і друга черга Дубенського елеваторного комплексу технологічно з’єднані між собою. Силоси першого елеватора відносно невеликі, в них зручно зберігати дрібні партії зерна. А на другому елеваторі кожен силос вміщує в себе 28 тис. т, по суті – це обсяг невеликого зерносховища. Тому в ці силоси ми складаємо великі партії продукції. Така особливість зернокомплексу дозволяє нам бути максимально гнучкими в роботі і формувати якісні партії зерна для відвантаження в порти», – каже головний інженер Дубенського елеваторного комплексу Василь Олійник. Дубенський елеваторний комплекс працює як з власним, так і зі стороннім зерном. Приймають ранню і пізню зернові групи, але основні культури тут – пшениця і кукурудза. Елеваторний комплекс одночасно може приймати три культури.

За словами начальника ВТЛ комплексу Віктора Скорика, землі агрохолдингу регулярно інспектуються уповноваженими службами на предмет зараження карантинними організмами – ніяких проблем із зараженістю не виявлено. З усіх поклажодавців на елеваторному комплексі при прийманні вимагають пакет відповідних документів, який підтверджує безпеку продукції, що поставляється.

«У нас є оперативні силоси для вологого зерна – це дуже зручно, можна комфортно розділити кукурудзу по вологості. Ми намагаємося розділити із різницею у волозі в межах 2%. Це дозволяє дуже якісно проводити сушку зерна. Сушарки у нас дуже продуктивні (250 т / год), але і при цьому дають можливість сушити зерно дбайливо. Згідно з контрактними показниками кукурудза 3 класу при відвантаженні на експорт допускає вміст пошкодженого зерна не більше 5%. А у нас експортні партії взагалі виходять чудовими – не більше 2-3% пошкодженого зерна, – розповів Віктор Скорик. Ми намагаємося знайти золоту середину між кількістю і якістю – прийняти якомога більше і закласти на зберігання якомога якісніше. Тому первинна очистка проводиться до сушіння, інша домішка відділяється вже після просушування», – пояснив Віктор Скорик.

Дубенський елеваторний комплекс був побудований, в першу чергу, щоб забезпечувати потреби Ukrlandfarming в регіоні. Але він також працює з давальницьким зерном – місцеві фермери з усієї округи везуть зерно на елеватор. На зернокомплекси можна поліпшити якісні показники, зібрати експортну партію і найголовніше – оперативно відправити продукцію в порт. На підприємстві є 2 власних маневрових локомотива. В добу елеваторний комплекс легко відвантажує маршрут в 54 вагони. Причому зробити це мають можливість обидва елеватори, що входять в комплекс. «Такі можливості по відвантаженню зерна на залізницю дають нам великі конкурентні переваги», – резюмував Василь Олійник.

«Укрлендфармінг» є одним з найбільших українських агропромислових холдингів, який займається вирощуванням зернових і олійних культур, насіння, виробництвом яєць і яєчних продуктів (Avangardco IPL), тваринництвом, виробництвом м’яса і молока. Загальна потужність власної елеваторної мережі «Укрлендфармінг» – 2,66 млн т одночасного зберігання пшениці. Власником холдингу є бізнесмен Олег Бахматюк.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

На выборах в Украине нет ни одного наблюдателя из РФНа выборах в Украине нет ни одного наблюдателя из РФ

Центральной избирательной комиссии не поступало обращений от Российской Федерации о регистрации наблюдателей на парламентских выборах в Украине.

Совет Федерации России одобрил запрет переводов в Украину через иностранные платежные системыСовет Федерации России одобрил запрет переводов в Украину через иностранные платежные системы

Совет Федерации одобрил поправки в закон “О национальной платежной системе”, уточняющий порядок проведения трансграничных денежных переводов из России при помощи иностранных платежных систем, который предусматривает запрет переводов в Украину через иностранные платежные системы.

Аваков: 7 ноября милицию полностью заменит полицияАваков: 7 ноября милицию полностью заменит полиция

Начиная с 7 ноября, в Украине не будет милиции, ее заменит новая полиция. Об этом заявил министр внутренних дел Украины Арсен Аваков сегодня в Чернигове во время презентации набора в новую полицию, сообщает УНИАН.