Готівковий курс валют 29 жовтня: євро і долар стоять на місці

Курс гривні щодо євро та долара 29 жовтня на готівковому ринку майже не змінився. Євро і долар додали в ціні лише 1-3 копійки.

Долар купували за 24,86 грн (-3 копійки в порівнянні з понеділком), свідчать дані сайту finance.ua. Продавали «зелений» по 25,15 грн (+1 копійка).

Актуально: Курс долара до кінця 2019 року: аналітики JP Morgan зробили прогноз

Євро у вівторок купували за 27,47 гривні (+3 копійки), а продавали по 27,89 гривні (+1 копійка).

За курсом валют від НБУ 29 жовтня долар подешевшав на 10 копійок і коштував 25,07 грн. Євро втратив у ціні 17 копійок і коштував 27,79 грн.

Зазначимо, найдорожче у 2019 році долар коштував в середині січня – 28,33 грн. З цього часу долар постійно падав, і на початку березня опустився до 26,57 грн. Протягом березня-квітня спостерігалися стрибки долара – нижче чи вище 27 грн. Після виборів американська валюта стрімко падала, втрачаючи щодня по 5-15 копійок. У бюджеті-2019 закладений прогноз курсу долара на рівні 29,4 грн.

Подібна ситуація з євро. Піковий період припав на середину січня 2019 року – 10 числа євро коштував 32,65 грн. До середини березня європейська валюта впала до 30 грн. Потім був незначний стрибок, а після виборів гривня впевнено зміцнювалася. Нагадаємо, абсолютний антирекорд був у лютому 2015 року – 37,35 грн/євро.

Важливо: Всю Україну покриють швидкісним інтернетом: оператори підписали меморандум

Чому долар «стрибає»? Курс гривні в Україні гнучкий. НБУ сьогодні не відповідає за курс валют і штучно не підтримує його. Завданням Нацбанку є досягнення низької стабільної інфляції. Що ж до стрибків долара, НБУ в основному пояснює їх сезонністю гривні, оскільки ми – аграрна країна. Коли аграрний сектор закуповує валюту – провокує попит, а отже – і зростання курсу. Відповідно, після того, як аграрники зароблять гроші та продадуть зароблену валюту – створять пропозицію, курс знижується. Детальніше читайте у статті: Чому дорожчає валюта та що варто знати, щоб спокійно жити.

Курс валют
Як змінювався середньорічний курс долара / Інфографіка 24 каналу

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Юна одеситка завоювала бронзову медаль на чемпіонаті України з фехтуванняЮна одеситка завоювала бронзову медаль на чемпіонаті України з фехтування

ихованка Одеської спортшколи №13 десятирічна Аліна Денисова посіла третє місце на чемпіонаті України з фехтування серед кадетів

В России разбился вертолет, выживших нет. Среди погибших есть ребенок (ФОТО)В России разбился вертолет, выживших нет. Среди погибших есть ребенок (ФОТО)

В Россиии в результате крушения частного вертолета Eurocopter AS350 погибли пять человек, среди которых был ребенок Как передают «Комментарии», об этом сообщили в пресс-службе ГУ МЧС по Нижегородской области.