Кличко: Ми розвиваємо smart-інфраструктуру задля підвищення рівня життя киян

Три роки розбудови smart-інфраструктури столиці принесли чимало досягнень, впливаючи на ефективність управління містом та на якість життя в столиці.

На цьому наголосив мер столиці Віталій Кличко під час звіту перед представниками ЗМІ про підсумки роботи міської влади за минулий рік, інформує сайт міського голови Києва kiev.klichko.org.

«Загалом, три роки розбудови smart-інфраструктури столиці принесли чимало досягнень. Це – і відкритий бюджет та електронна черга в дитсадок, електронний запис до лікаря, система відеоспостереження «Безпечне місто», інтерактивна карта роботи комунальної техніки, багато іншого. Це ті прикладні речі, що впливають на ефективність управління містом. І головне – на якість життя в столиці», – зазначив Віталій Кличко.

Міський голова Києва наголосив, що велику увагу міська влада приділяє реалізації програми «Безпечне місто». В Києві вже встановили 6,8 тисяч камер відеоспостереження, вся інформація з яких надходить до міського дата-центру, де і зберігається. Цією інформацією користуються і правоохоронці.

«Є у нас камери і з функцією розпізнавання обличь, номерів авто, з системою фіксації швидкості. За інформацією, наданою поліцією Києва, завдяки проекту «Безпечне місто», рівень злочинності в столиці, порівняно з 2016 роком, знизився на 56%. Тобто, відеоспостереження допомагає забезпечувати порядок та безпеку в місті», – сказав Віталій Кличко.

Також він відзначив, що камери допомагають і в управлінні багатьма процесами в місті.

«Наприклад, два тижні тому ми відкрили новий Диспетчерський центр моніторингу роботи комунального транспорту. У цьому центрі опрацьовують дані GPS-трекерів, встановлених на автомобілі спецтехніки, і таким чином моніторять розташування та маршрути руху комунальної техніки. Тепер ми маємо можливість – і через геосистему, і завдяки відеокамерам – повністю контролювати роботу спецтехніки. Особливо це допомагає більш ефективно прибирати місто під час снігопадів. І це теж новий інструмент smart-city», – зазначив мер столиці.

Як наголосив Віталій Кличко, Київ – перше місто в країні, яке кілька років тому повноцінно запровадило систему «Відкритий бюджет».

«Усі надходження і витрати з міського бюджету кожен киянин може побачити он-лайн, у відкритому доступі. Данні в системі актуальні і максимально захищені. Кожного дня інформація до системи надходить з Державного Казначейства. Система налаштована так, що є можливість переходу до інформації в системі електронних закупівель і можна подивитися, навіть, як відбувся той чи інший аукціон. Можна дізнатися на що і скільки витратили коштів в тому чи іншому районі, в школі, на комунальному підприємстві», – зазначив Віталій Кличко.

З його слів, ще одним важливим інструментом у забезпеченні прозорості процесів управління в столиці стала система електронних закупівель ProZorro, яку запровадили в рамках Kyiv Smart City.

«Сьогодні 1800 структурних підрозділів міста здійснюють закупівлі через ProZorro. За період впровадження системи в столиці вже зекономили понад 3,8 мільярди бюджетних коштів», – підкреслив Віталій Кличко.

Нагадаємо, міський голова столиці Віталій Кличко поінформував, що у 2018 році Київ придбав 78 одиниць комунальної техніки, у тому числі 44 трактори та 10 міні-навантажувачів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Український виробник продає дитячі футболки з расистським написомУкраїнський виробник продає дитячі футболки з расистським написом

Інтернет-магазин продає футболки з написом «Біле маля — майбутнє нашої раси» Український бренд «SVA STONE» продає дитячі футболки з написом: «Біле маля — майбутнє нашої раси». На це у приватних постах звернули увагу користувачі соціальних мереж.

Прокурор Дмитрунь — “крыша” газового рынка КиевщиныПрокурор Дмитрунь — “крыша” газового рынка Киевщины

Теневой рынок сжиженного газа достиг отметки 30-50% в зависимости от региона, об этом говорится в заявлении Нефтегазовой ассоциации.  Прогнозные потери от нелегального рынка горючего государственного и местных бюджетов в 2018 году составят около 10 млрд грн, —