КМДА: Кінотеатр «Київ» не змінить свого цільового призначення

Відкритий конкурс на оренду приміщення цілісного майнового комплексу кінотеатру «Київ», за попередніми планами, відбудеться упродовж місяця-півтора Проте кінотеатр не змінить свого цільового призначення навіть у разі зміни орендаря.

Про це під час прес-брифінгу повідомив заступник голови КМДА Володимир Слончак, інформує офіційний портал Києва kyivcity.gov.ua.

За інформацією посадовця, орендаря майнового комплексу кінотеатру «Київ» визначать під час прозорого конкурсу з передачі будівлі кінотеатру в орендне користування для здійснення кінопоказів та проведення культурно-мистецьких заходів.

«Таке рішення прийнято міською владою з метою виконання планових показників надходжень до бюджету від орендної плати, ефективного використання майна Києва та реалізації механізмів, визначених у новому Положенні про оренду комунального майна, яке набуло чинності 1 січня 2019 року. За попередніми планами, відкритий конкурс на оренду приміщення цілісного майнового комплексу кінотеатру «Київ» буде проведено протягом 1-1,5 місяці», – повідомив Володимир Слончак.

Як пояснив чиновник, спочатку має бути визначена ринкова вартість будівлі кінотеатру та виконаний розрахунок орендної плати, після того – проведення процедури вивчення попиту та, власне, подальше проведення конкурсу на право оренди.

«Цільове призначення кінотеатру не зміниться. Крапка. Не забувайте, що кінотеатр «Київ» є пам’яткою з визначеним цільовим призначенням, тому цільове призначення кінотеатру змінюватись не може. Більш того, перед укладанням договору оренди, балансоутримувач має спочатку укласти охоронний договір із Департаментом охорони культурної спадщини, у якому також буде прописано цільове призначення будівлі – кінотеатр», – зазначив Володимир Слончак.

Заступник голови КМДА наголосив, що орендна ставка буде однозначно вищою, ніж зараз. Наразі орендар сплачує місту всього 47 тисяч гривень на місяць за приміщення площею 7 131 кв. м, водночас, надає площі у суборенду за значно вищою ціною.

«Згідно з договорами суборенди, приміщення у 886 кв. м орендар здає за 208 тисяч гривень. Договорів суборенди декілька. До того ж, при укладанні договорів суборенди було порушено законодавство. Відтак, орендар не має права передавати приміщення в суборенду на строк довший, ніж сама оренда. Договір оренди сплив 4 січня 2019 року, а деякі приміщення надані у суборенду навіть до 2020», – додав Володимир Слончак.

Він зауважив, що переможцем конкурсу стане той, хто не просто погодиться виконувати умови договору оренди, а й запропонує найбільш вигідну ціну. Орієнтовно, стартова пропозиція орендної плати за майновий комплекс кінотеатру «Київ» становитиме не менше 700 тисяч гривень.

«Після проведення експертної грошової оцінки буде визначена орендна ставка. Думаю, стартувати ціна оренди на конкурсі буде з 700 тисяч гривень», – повідомив він.

Володимир Слончак наголосив, що фестивальний профіль у рамках, у тому числі, меморандуму між КМДА та кінофестивалем «Молодість» так само буде ключовим. Заступник голови КМДА акцентував на тому, що у конкурсі можуть брати участь усі охочі, зокрема, й останній орендар.

Як повідомляли раніше, у КМДА наголошували, що кінотеатр «Київ» продовжить свою роботу в нинішньому форматі – з акцентом на фестивальний профіль, покази арт-хаусного кіно тощо.

Довідка

Розпорядженням КМДА від 25.09.1998 року № 1981 «Про надання в оренду цілісного майнового комплексу кінотеатру «Київ» Головному управлінню майном дозволено укласти договір оренди цілісного майнового комплексу з товариством з обмеженою відповідальністю «Культурний центр «Кінотеатр Київ».

На виконання вказаного розпорядження між Головним управлінням майном Київської міської державної адміністрації та ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр Київ» 04.01.1999 року укладено договір оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру «Київ» строком на 10 років до 04.01.2009 року.

У зв’язку з відсутністю заяви однієї зі сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення його терміну дії, договір продовжився на той же самий строк і на тих самих умовах.

Площа будівлі – 7131,50 кв. м. Орендна плата становить 47018,62 грн за місяць (орендна ставка 5%). Площа передана в суборенду (4 договори) – на 886,30 кв. м. Місячна орендна плата за договорами суборенди – 207973,10 грн.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Украла, сбежала, замела следы. Главбух компании явила пример «ограбления по-бухгалтерски»Украла, сбежала, замела следы. Главбух компании явила пример «ограбления по-бухгалтерски»

За семь лет главбух ООО «Марко Фарм ЛТД» умыкнула у «родной» фирмы 11,6 млн гривен и однажды просто не вышла на работу… Теперь у ее работодателей – серьезные проблемы не только с расследованием, но и

Регулярное употребление распространенного овоща улучшит состояние организмаРегулярное употребление распространенного овоща улучшит состояние организма

Регулярное употребление сырой свеклы нормализует кровяное давление, а также существенно снижает риск сердечно-сосудистых заболеваний.