Людкевич: Через проблеми з судами та корупцію в Україну не хочуть приходити системні інвестори

Станіслав ЛюдкевичКорупція, несправедлива судова система і репресії правоохоронних органів знижують інвестиційну привабливість України і, як наслідок, не дають повноцінно запустити економіку. Таку думку у колонці для «Бізнес.Цензор» висловив громадський діяч, інвестиційний банкір та фінансист Станіслав Людкевич.

Коли світові фонди шукають, куди б вкласти гроші, поруч з Україною вони бачать позначку «100% ризик», тобто, високу ймовірність втрати капіталів. Загрози перевищують можливі бенефіти, тому в країну інвестують, переважно, наші заробітчани», – вважає громадський діяч.

Окрім проблем із справедливістю, є ще два суттєвих фактори, які не сприяють зниженню вартості грошей в Україні.

На думку Станіслава Людкевича, це дефіцит довіри та обмежені можливості для інвестицій.

«Дійшло до того, що люди несуть кошти в банк не тому, що хочуть заробити, а тому що бояться тримати їх вдома. Кладуть на депозит на 3-6 місяців, і «трясуться», аби з ними нічого не сталося», – зауважує фінансист.

На думку Станіслава Людкевича, щоб залучити «дешеві» і «довгі» гроші, потрібно здійснити чотири важливі кроки. Мова йде про запуск зрозумілого ринку землі, здійснення якісної реформи правоохоронної сфери та судів, проведення чесної та прозорої приватизації, а також використання внутрішніх ресурсів.

«Легалізувати індустрії, які зараз генерують тіньові гроші і стимулюють корупцію – видобуток бурштину, гральний бізнес, проституцію. Провести амністію капіталу. Тобто, зняти обмеження на шляху грошей з «тіні» в легальну економіку», –  підкреслив громадський діяч.

Нагадаємо, за результати опитування іноземних інвесторів, яке провела Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), Dragon Capital та Центр економічної стратегії (ЦЕС) провели у квітні 2019 року, серед найбільш очікуваних перших кроків новообраного Президента України мають є запровадження ефективних заходів боротьби з корупцією, призначення реформаторів з високою репутацією на ключові державні посади, а також відокремлення політики та бізнес-інтересів через обмеження впливу олігархів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

В 2017 году на учебу в вузы Украины приняли более тысячи участников АТОВ 2017 году на учебу в вузы Украины приняли более тысячи участников АТО

 По итогам вступительной кампании 2017 года на учебу в высшие военные учебные заведения Украины приняли более тысячи участников Антитеррористической операции, которые имели право на поступление вне конкурса.

Верховный Суд во второй раз не изменил место рассмотрения апелляции ГПУ на закрытие дела против КернесаВерховный Суд во второй раз не изменил место рассмотрения апелляции ГПУ на закрытие дела против Кернеса

Верховный Суд Украины во второй раз отказался менять место рассмотрения жалобы Генпрокуратуры Украины на закрытие уголовного производства в отношении мэра Харькова Геннадия Кернеса.