Нурсултан Назарбаєв пішов у відставку з поста президента Казахстану

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв оголосив про складання повноважень президента Казахстану. Він очолював країну з моменту отримання нею незалежності.

Про це повідомляє ВВС.

"Я прийняв рішення припинити свої повноваження в якості президента", — сказав Назарбаєв, виступаючи у вівторок зі зверненням до народу Казахстану в ефірі республіканських телеканалів.

Назарбаєв заявив, що очолить Радбез Казахстану: «Ви всі ці роки довіряли мені. Для мене було щастя служити народу. Я схиляю голову і дякую. Щоб виконати заповіт народу, я працював не покладаючи рук. Я буду продовжувати главою Радбезу і партії «Нур Отан»

Обов’язки президента виконуватиме спікер сенату Касим-Жомарт Токаєв.

"У цьому році виповниться 30 років, як я займаю найвищий пост. Народ дав мені можливість бути першим президентом незалежного Казахстану", — сказав Назарбаєв.

Назарбаєв обійняв посаду президента в квітні 1990 року.

Обов’язки президента Казахстану до виборів глави держави виконуватиме спікер сенату парламенту Касим-Жомарт Токаєв.

Назарбаєв народився 6 липня 1940 року. У 1967 році закінчив завод-втуз при Карагандинському металургійному комбінаті.

Доктор економічних наук. Академік Національної академії наук Республіки Казахстан. Почесний професор і почесний доктор ряду провідних зарубіжних і вітчизняних університетів. Автор численних книг і наукових статей.

З 1960 по 1969 роки працював на Карагандинському металургійному комбінаті. З 1969 по 1979 роки перебував на партійній, комсомольській роботі в місті Теміртау Карагандинської області і Карагандинському обкомі партії. У 1979-1984 роках — секретар Центрального Комітету Компартії Казахстану. З 1984 по 1989 роки — Голова Ради Міністрів Казахської РСР. У 1989-1991 роках — перший секретар Центрального Комітету Компартії Казахстану. Одночасно з лютого по квітень 1990 року — Голова Верховної Ради Казахської РСР.

 «Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Стало известно, как боевики непризнанных «Л/ДНР» «готовятся» к выборам в УкраинеСтало известно, как боевики непризнанных «Л/ДНР» «готовятся» к выборам в Украине

К президентским выборам в Украине боевики стараются обновить в России военную технику, чтобы плотно атаковать в период политической борьбы в стране.

Украина нашла общий язык со всеми западными соседями, кроме ВенгрииУкраина нашла общий язык со всеми западными соседями, кроме Венгрии

Украине удалось достичь взаимопонимания со всеми странами-соседями, которые имеют на территории государства представителей национальных меньшинств, кроме Венгрии.