Одна зірка «поглинула» іншу: телескоп Hubble зафіксував неймовірне явище

Вчені виявили в подвійній зоряній системі R Aquarii білого карлика, який «поглинув» свого сусіда – червоного пульсара. Відзначимо, зірки розташовані на відстані 650 світлових років від Землі, а на місці їх зіткнення утворилася супернова. Цей процес вдалося відзняти космічному телескопу Hubble.

Про це повідомляє Phys.org.

Читайте також: За крок до відправки людей у космос: космоплан Virgin Galactic VSS Unity здійснив знаковий політ

Зазвичай в подвійних системах зірки практично все своє «життя» обертаються навколо спільного центру тяжіння. Проте цього разу червоний пульсар, світність якого в 1000 разів перевищує світність Сонця, утворив навколо себе велику газову хмару, з якою і взаємодіяв білий карлик.

Білий карлик поглинув червоного пульсара

Сусід пульсара – білий карлик – менша, більш щільна і більш гаряча зірка, за допомогою сили тяжіння, поглинала газову хмара червоного гіганта, а потім викидала у космічний простір власні джети.

Відзначимо, на місці зіткнення двох зірок стався термоядерний вибух, в результаті якого народилася супернова.

Знімки Hubble, які демонструють утворення супернової

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

В Молдове суды приговорили к тюремным срокам восьмерых воевавших за "ДНР"В Молдове суды приговорили к тюремным срокам восьмерых воевавших за "ДНР"

В Молдове осудили 8 человек за участие в боях на стороне террористов «ДНР» и «ЛНР». Об этом заявил генеральный прокурор Молдовы Эдуард Харунжен, передает Reuters.