Польща прагне стати центральним хабом для американського газу — GPC

Починаючи з 2022 року основними джерелами постачання газу до Польщі буде, як пише в понеділок «Gazeta Polska Codziennie», LNG-термінал в місті Свіноустя та газопровід Baltic Pipe.

Прем’єр Матеуш Моравєцький хоче, аби сировина, особливо та, що надходить зі США, через територію Польщі постачалася також до інших країн регіону, повідомляє Польське Радіо.

Польща прагне стати центральним хабом для американського газу в Центральній Європі, – наголосив прем’єр під час польського-американського економічного саміту. Він підкреслив, що сьогодні країни нашого регіону виразно бачать відсутність рівноваги в постачанні, а Сполучені Штати мають можливість експортувати таку кількість газу, що повністю задовольняла би європейські потреби. Ідею створення в Польщі дистрибуційного центру газу може незабаром бути втілено в життя.

Вже зараз ми можемо постачати газ іншим державам. З серпня 2016 року Польська гірнича нафтогазова компанія за допомогою безпосереднього газового інтерконектора продає блакитне паливо українським споживачам. До кінця 2017 року вона продала на українському ринку понад 1 млрд м3 газу. Скраплений газ з терміналу в Свіноусті за допомогою цистерн постачається також до Естонії, де використовується як пальне для поромів, споруджених на польській верфі у Ґданську після 2015 року.

Саме польський LNG-термінал, що є найбільшим у нашому регіоні, створює можливості подальшої дистрибуції цієї сировини. Підприємство Gaz-System розбудовуватиме його морську частину. До 2021 року має бути споруджений другий причал, що дозволить перевантажувати газ на менші судна з метою постачання його до інших споживачів, адже на балтійському узбережжі вже є низка менших LNG-терміналів – два шведських, фінський і литовський. Притому, фіни планують спорудження ще двох, а крім цього подібні менші термінали мають з’явитися на естонському узбережжі та у шведському порті в Ґетеборзі. Проте, жоден з цих терміналів не буде в змозі отримувати газ з найбільших танкерів для перевезення метану, що спроможні заходити до Свіноустя. І в цьому, власне, полягає перевага польської інфраструктури.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Луценко заявив про намір піти у відставку після виборів до РадиЛуценко заявив про намір піти у відставку після виборів до Ради

Генеральний прокурор Юрій Луценко розповів, що піде у відставку після парламентських виборів. Про це він заявив в ефірі на телеканалі ICTV.

Полтора десятка путинских «гибридов» отправились «колядовать» к чертям в адПолтора десятка путинских «гибридов» отправились «колядовать» к чертям в ад

Российские оккупационные войск продолжают нести на Донбассе безвозвратные потери. Об этом на своей странице в Facebook cообщил координатор группы «Информационное сопротивление» (ИС), народный депутат Дмитрий Тымчук.