Помер Джордж Буш-старший: чим прославився 41-й президент США

30 листопада у Х’юстоні, штат Техас, у віці 94 років помер 41-й президент США Джордж Герберт Вокер Буш.

НАРОДНА ПРАВДА розповідає найцікавіші факти з біографії колишнього голови Білого дому.

Політична кар’єра

Джордж Буш молодший народився у Массачусетсі в родині банкіра і сенатора від Республіканської партії Прескотта Буша. У віці 18 років в 1941 році він записався в ряди американської армії і став наймолодшим пілотом США. За бойові досягнення і героїзм у роки Другої світової війни він був нагороджений Хрестом льотних заслуг.

Одного разу Буш ледь не загинув, дивом вибравшись з палаючого бомбардувальника. По закінченню війни Джордж Буш став студентом Єльського університету, який він закінчив у 1948 році. Отримавши диплом економіста, разом з молодою дружиною Барбарою він переїхав до Техасу, де почав успішно займатися нафтовим бізнесом. Ще до 40 років майбутній президент заробив свій перший мальйон.

У 1966 році Буш став членом Палати представників, а у 1971 році – послом США в ООН. Тоді ж він був обраний главою Національного комітету Республіканської партії, потім був посланником США в КНР (фактично, виконуючи функції посла) і в 1976 році очолив Центральне розвідуправління США.

Буш зробив спробу стати президентом в 1980 році, проте внутрішньопартійну боротьбу виграв Рональд Рейган, який став президентом і призначив Буша на посаду віце-президента США. Тандем існував протягом обох президентських термінів Рейгана, а в 1989 році посаду 41-го президента зайняв Джордж Буш. Він став першим з 1837 року віце-президентом, що зайняв за підсумками виборів головне місце в Білому домі.

Президентство та ставлення до України

Відносини Джорджа Буша-старшого з Україною були неоднозначними. Його адміністрація доклала значних зусиль до міжнародного визнання України: 25 грудня 1991 року визнала незалежність, а 23 січня 1992 року встановила дипломатичні відносини.

Однак уся подальша політика Буша щодо України зводилася до скоординованого з Росією її ядерного роззброєння. Як Президент США 1 серпня 1991 у Києві виголосив промову, в якій однозначно висловлювався за збереження СРСР і підтримку Горбачова.

Все ж у період Буша Україна отримала зовнішнє фінансування. 16 листопада 1994 року Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. В обмін на це найбільші ядерні держави повинні були гарантувати Україні безпеку та виключення будь-яких форм агресії чи тиску.

Нагадаємо, у США помер знаменитий продюсер.

Також не стало відомого футболіста Динамо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Зеки «заставили» сделать евроремонт в Лукьяновском СИЗО: в камере золотые батареи и новая сантехника — кадрыЗеки «заставили» сделать евроремонт в Лукьяновском СИЗО: в камере золотые батареи и новая сантехника — кадры

Состояние «лавного» следственного изолятора страны долгие годы оставалось притчей во языцех. Условия содержания в нем правозащитники характеризовали как «нечеловеческие», а заключенные, выходя на свободу, нередко подавали на Украину судебные иски в международные инстанции – все