Позиція Угорщини ніяк не вплине на відносини Києва з НАТО

Лист прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з обіцянкою заблокувати будь-які кроки, спрямовані на вступ України в альянс, які можуть бути зроблені на майбутньому саміті, ніяк не вплинуть на відносини Києва з НАТО.

Про це повідомив високопоставлений представник НАТО, передає Голос Америки. Напередодні видання «Європейська правда» повідомило, що МЗС Угорщини направив офіційне послання генеральному секретарю НАТО Йенсу Столтенбергу, в якому говориться: «Орбан має намір голосувати проти будь-якого документа, який буде запропонований членам альянсу за підсумками зустрічі з лідерами України і Грузії».

За даними видання, лист було направлено через кілька днів після зустрічі представників України та Угорщини на рівні міністрів, на якій в цілому були врегульовані розбіжності з приводу закону України про освіту, що суперечить рішенням Венеціанської комісії — консультативного органу Ради Європи.

Представники Угорщини заявили, що якщо Україна погодиться виконати ці рішення, то вони перестануть блокувати зусилля Києва щодо вступу в НАТО.

Будучи членом НАТО з 1999 року, Угорщина в особі її постійної делегації може накласти вето на зусилля країн, що бажають стати членами альянсу, наприклад, України.

Представники НАТО і Угорщини ніяк не прокоментували раптову зміну позиції Будапешта щодо відносин НАТО-Україна і не погодилися розкрити зміст листа.

Представники НАТО у вівторок підтвердили отримання листа, але запропонували звертатися із запитами про його зміст до Будапешту.

«Уряд Угорщини звернувся до генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга з листом щодо України, — підтвердив представник НАТО Українській службі« Голосу Америки». — З усіх питань щодо його змісту я пропоную звертатися до угорської влади».

«НАТО надає потужну політичну і практичну підтримку Україні, і змінювати цю ситуацію не планується, — додав представник альянсу. — За останні роки Україна провела серйозні реформи в сфері безпеки і оборони, а також в таких областях, як охорона здоров’я, освіта і соціальне забезпечення. Важливо, щоб Україна продовжувала йти по шляху реформ».

Представник НАТО додав: «Україна візьме участь в саміті НАТО наступного тижня. Формати саміту будуть оголошені найближчим часом. Ми очікуємо, що лідери країн альянсу визнають зусилля України і заявлять про твердий намір надавати їй подальшу політичну і практичну підтримку».

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Азовский конфликт: Украинских моряков отпустят домой до октября — СМИАзовский конфликт: Украинских моряков отпустят домой до октября — СМИ

Задержанных в Керченском проливе и обвиняемых в нарушении российской границы украинских моряков могут до октября отправить на родину под личное поручительство уполномоченного Верховной Рады по правам человека Людмилы Денисовой, при этом они продолжат участвовать в судебных и

Дмитрий Олейник: директора компании похитила налоговая милицияДмитрий Олейник: директора компании похитила налоговая милиция

Похищение человека, заточение его в неизвестном месте, возбуждение уголовного дела, допросы без адвоката и невозможность определить его местонахождение.