Президент нагородив залізничника, що проходить у «справі Дубневича» про крадіжку на 93 млн

Петро Порошенко нагородив голову правління – генерального директора акціонерного товариства «Дніпропетровський стрілочний завод» Сергія Тараненка, якого детективи НАБУ підозрюють у причетності до заволодіння понад 93 мільйонів гривень ПАТ «Укрзалізниця», так званої «справи народного депутата Ярослава Дубневича», орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Про це йдеться в указі Президента «Про відзначення державними нагородами України» №188.

Зазначається, нагороду вручено за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.

Нагадаємо, про досудове розслідування щодо схеми розкрадання коштів «Укрзалізниці» посередниками, наближеними до братів Дубневичів НАБУ повідомляло ще на початку 2018 року.

А на початку 2019 року джерела у НАБУ повідомили про те, що детективи підозрюють депутата Верховної Ради Ярослава Дубневича у привласненні 93,2 млн гривень філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» при поставці товарів за завищеними цінами в 2015-2017 роках.

А 15 січня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили сімом особам про підозру у заволодінні 93,27 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

За інформацією НАБУ, про підозру в заволодінні коштами повідомили голові правління–генеральному директору ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Сергію Тараненку, його першому заступнику Валерію Крячку, засновнику–директору ТОВ «Арго» Антону Шевченку, директору ТОВ «Корпорація КРТ» Олегу Місьонгу і трьом працівниками філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ.

Згодом суд обрав нічний домашній арешт із покладанням низки обов’язків директору ТОВ «Корпорація КРТ» Олегу Місьонгу і першому заступнику генерального директора ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Валерію Крячку.

Водночас гендиректору цього заводу Сергію Тарененку суд визначив запобіжним заходом заставу в 1,9 мільйона гривень. Згодом суд наклав арешт на частину його майна.

Також суд відправив під нічний домашній арешт колишнього директора ТОВ «Арго» Антона Шевченка і поклав на нього низку обов’язків: не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу; прибувати на кожен виклик і вимогу; повідомляти про зміну своїх місць проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками й підозрюваними в справі; здати на зберігання закордонні паспорти й носити електронний браслет.

Крім того, під нічний домашній арешт відправили й начальника відділу верхньої будови колії філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» Андрія Степаненка. На нього поклали ті самі обов’язки, крім здачі на зберігання закордонних паспортів.

Також суд відпустив під особисте зобов’язання ще одного підозрюваного, працівницю цього ж відділу філії ЦЗВ Клепак. На неї поклали такі ж обов’язки як на начальника відділу філії УЗ.

І от суд обрав запобіжний захід для ще одного фігуранта справи.

Окрім цього у кінці січня двом помічникам народного депутата Ярослава Дубневича повідомлено про підозру у заволодінні 93,27 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

Одного з них, а саме першого заступника начальника філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» Едуарда Пушкаренка суд так і не зумів взяти під заочний арешт. Хоча він переховується від слідства та, можна припустити, перебуває за кордоном.

21 лютого його було затримано в аеропорту «Бориспіль».

Крім того, детективи НАБУ підготували проект подання на зняття недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата, який, за даними слідства, є організатором зазначеної корупційної схеми.

Йдеться про народного депутата Ярослава Дубневича, для якого НАБУ та САП підготували в ГПУ подання у Верховну Раду для зняття недоторканності. Документи готували скеровувати у парламент на середину січня, але на даний момент ГПУ та САП взялися доопрацьовувати їх.

Слід додати, що НАБУ також розслідує справу щодо недостовірного декларування активів Богданом Дубневичем. 6 лютого, після майже півторарічної перевірки НАЗК, матеріали справи надійшли детективам. Відзначимо, що НАЗК розпочало перевірку після розслідування та повідомлення про корупцію від ІА ZIK.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Леся Нікітюк похизувалась випадковою зустріччю зі світовою знаменитістю: фотоЛеся Нікітюк похизувалась випадковою зустріччю зі світовою знаменитістю: фото

Телеведуча Леся Нікітюк після завершення співпраці з проектом «Орел и решка» продовжує активно подорожувати світом.

Ульяна Супрун раскритиковала новогоднее меню украинцев с оливье и селедкой под шубойУльяна Супрун раскритиковала новогоднее меню украинцев с оливье и селедкой под шубой

И.о. министра здравоохранения Ульяна Супрун раскритиковала традиционный новогодний стол украинцев, на котором оливье, селедка под шубой, запеченная утка, салат с крабовыми палочками, торт медовик, а также холодец, голубцы и сырники.

Дончанам запретят выезд за пределы «ДНР»: в СМИ попало фото с предупреждением для граждан из ОРДОДончанам запретят выезд за пределы «ДНР»: в СМИ попало фото с предупреждением для граждан из ОРДО

Оккупационные «власти» пригрозили, что если дончане не будут погашать коммунальные долги и делать иные проплаты по жилью, то могут распрощаться с выездом за пределы «молодой» «республики».