Прокурор САП, який закрив справу Авакова, відомий іншими резонансними справами

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Василь Кричун, який закрив кримінальне провадження за підозрами сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова і колишнього заступника глави МВС Сергія Чеботаря, раніше закривав підозри і в інших справах.

Про це пише «Слово і Дело».

Наприклад, 22 грудня 2017 року прокурора САП Кричун закрив кримінальне провадження за підозрою народного депутата Олеся Довгого в зловживанні службовим становищем. Як відомо, за версією слідства, Довгий, зловживаючи службовим становищем, сприяв у незаконному виділенні земель приватним кооперативам на Жуковому острові в 2007 році. Справу закрили за відсутністю достатніх доказів для доведення вини нардепа.

У тому ж 2017 році прокурор Кричун скасував підозру начальнику відділу продажів і маркетингу ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Олексію Мороховцю на підставі відсутності складу злочину (п. 2 ч. 1 ст.284 КПК України). За інформацією НАБУ, Мороховець здійснював пошук клієнтів в інтересах іноземних компаній-посередників, через яких поставлялася з ОГХК титанове сировину, вів з ними переговори і погоджував ціни на продукцію.

Також у справі ОГХК, за інформацією журналіста «Слова і Діла», Кричун відмовлявся погоджувати підозри ще трьом особам, які нібито причетні до злочину, — Світлані Ільтьо, Вольфгангу Айбергеру (директор фірми Steuermann) і С. Зайцю. До того ж, за даними журналіста, в цій справі проходили переговори про угоду зі слідством.

Ще раніше, а саме 1 березня 2017 року, зазначений прокурор САП закрив кримінальне провадження за підозрою в. о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Сергію Протасу в одержанні неправомірної вигоди на підставі відсутності складу злочину (п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України). В рамках слідчих дій детективи встановили, що Протас спільно з начальником департаменту санітарної служби України Олександром Чепурним просив надавати йому неправомірну вигоду за те, що він преміював директорів і заступників директорів обласних лабораторних центрів до Дня медичного працівника в розмірі двох посадових окладів. У той же час половину вони повинні були віддати Протасу, говорилося в розслідуванні.

Крім того, Кричун скасував підозру спільникові директора Інституту агроекології і природокористування НААН Ореста Фурдичка Сергію Косогову, який раніше був директором ТОВ «Сател Україна». Саме у цього підприємства, за версією слідства, Фурдичко вимагав хабар за продовження співпраці. Підозра було скасовано ще 26 січня 2018 року на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. У той же час, за версією НАБУ, Косогов і Фурдичко діяли спільно, що підтверджується зібраними доказами.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Грузия полностью вооружилась американскими JavelinГрузия полностью вооружилась американскими Javelin

Грузия завершила закупку американских противотанковых ракетных комплексов "Джавелин", они доставлены в страну, сообщил министр обороны Грузии Леван Изория в парламенте в четверг.

В Николаеве зерноторговец Мирзоян напал на женщину-следователя и сломал ей палецВ Николаеве зерноторговец Мирзоян напал на женщину-следователя и сломал ей палец

В Николаеве заместитель директора зерноторговой компании 11 апреля напал на женщину-следователя во время оглашения постановления на обыск