Росія вдруге ініціювала засідання Радбезу ООН через закон про українську мову

Російська делегація в Організації Об’єднаних Націй повторно намагається поставити на розгляд Ради Безпеки, мовний закон, прийнятий в Україні в кінці квітня. Попередньо ініційоване засідання заплановано на 16 липня.

Приводом для включення питання до порядку денного стало набуття законом чинності. Про це розповів спікер постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Що означає заява Богдана про російську мову на Донбасі: крок до миру чи «піддавки» Росії?

Незабаром нас чекає другий акт театру абсурду в Раді Безпеки ООН. Делегація РФ повторно звернулася про обговорення українського мовного закону в Радбезі ООН. Сьогодні під час узгодження програми роботи на поточний місяць таке засідання попередньо запланували на 16 липня,
– написав він.

Ніколенко зазначив, що Москву цікавить не стільки закон про мову, скільки будь-яка можливість для дестабілізації ситуації в Україні. Українська делегація в ООН неодноразово заявляла, що мовний закон є внутрішнім питанням держави і Рада Безпеки до нього не має стосунку.

За його словами, Україна та її партнери використовують засідання, щоб підняти проблемні питання російсько-українського конфлікту, в тому числі звільнення українських моряків і політв’язнів, обстріли на Донбасі і відповідальність Росії за катастрофу рейсу МН17.

20 травня Рада безпеки ООН відмовився на вимогу Росії розглядати закон про українську мову. Франція, Німеччина, Великобританія, Бельгія, Польща та США висловилися проти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

«Интер» покажет встречу самых именитых боксеров мира«Интер» покажет встречу самых именитых боксеров мира

В субботу, 6 октября, в 22:30 на телеканале «Интер» состоится премьера специального проекта «Праздник большого бокса», посвященного 56-му конгрессу Всемирного боксерского совета (WBC).