Росія заселила в окупований Крим вже 250 тисяч росіян, — нардеп

Росія звозить до окупованого Крим десятки тисяч росіян. Натомість для самих кримчан створюють нестерпні умови, щоб вони виїжджали з півострова.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук, пише Вголос.

За його словами, таким чином Кремль намагається заселити анексовані територію потрібними йому людьми.

«Для Москви представляють цінність тільки три категорії жителів півострова – персонал військової бази; зовнішня обслуга, яка допомагає забезпечувати функціонування бази; «живий щит», який використовується для прикриття агресії, а також маніпуляцій «гуманітарними питаннями» на міжнародній арені. Всі інші люди, як і сектора економіки/види діяльності, необхідні для їх життєзабезпечення, з точки зору Кремля – ​​це баласт. Російська влада послідовно здійснює заміну населення Криму, прагнучи підвищити частку лояльних громадян, ніяк не пов’язаних з Україною», – пише Тимчук.

За його словами, на українському півострові за час окупації з’явилося майже 11% росіян від загальної кількості жителів.

«Станом на 1 січня 2018 року, згідно з даними російської статистики, на півострові проживало 2 млн 346,4 тис. осіб, в тому числі в Криму – 1 млн 913,7 тис. осіб, у Севастополі – 432, 7 тис. осіб. На практиці ситуація дещо відрізняється від офіційних цифр. Так, за наявними даними, населення Севастополя становить не 430 тис., а близько 600 тис. осіб. До Криму «у відрядження» приїжджають різноманітні силовики і чиновники, яких статистика фіксує лише частково. Офіційні цифри Росстату вказують, що за 4,5 роки в анексований Крим «мігрувало» 247,5 тис. осіб. Виїхали з Криму трохи більше 140 тис. «мігрантів». За рахунок міграції Крим отримав «чистими» понад 107 тис. нових людей», – пояснив Тимчук.

Також наголошується, що більшість новоприбулих залишилася, а виїжджали (за різними мотивами) в основному місцеві жителі, які проживали в Криму до окупації.

«Навіть офіційні російські дані вказують, що населення Криму за роки окупації замінилося на близько 17%. А якщо врахувати тих, кого не відображає статистика, то заміна складе мінімум 20-25%. По суті, це вже на чверть інший Крим, якщо дивитися з точки зору населення. Нюанс в тому, що для Росії це абсолютно прийнятний сценарій», – пояснив Тимчук.

Він підкреслив, що Кремль вже мінімально наповнив окупований півострів лояльними кадрами і перейде до другої фази «освоєння»: почне системно витісняти зайвих людей, в тому числі – буйних ватників і активних пособників анексії.

«Модель буде дуже проста. Природно, ніхто не буде влаштовувати явні депортації, щоб не нариватися на звинувачення. Просто будуть створюватися нестерпні умови. А в міру відтоку громадян (щоб цей відтік не був помітний) поступово будуть «враховувати» тих, хто переїхав після 2014 року і фактично проживає в Криму, але «в списках не значиться». Що характерно, в «групу ризику» для витіснення першими потраплять ті місцеві жителі, хто знає, як насправді здійснювалася анексія, і хто допомагав її проводити», – додав Тимчук.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Жительница Донецка: «Всем, кто поверил Путину и поддержал войну на Донбассе, искупать грехи свои до седьмого поколения»Жительница Донецка: «Всем, кто поверил Путину и поддержал войну на Донбассе, искупать грехи свои до седьмого поколения»

Люди, живущие в постсоветском пространстве, но делающие вид, что для них российско-украинская война — нечто из «другого мира», не более чем жертвы кремлевской пропаганды.