Синод ПЦУ ухвалив низку рішень на своєму першому засіданні

Синод Православної церкви України на своєму першому засіданні 5 лютого серед основних рішень затвердив склад синоду, затвердив титули архієреїв помісної церкви, ухвалив статут управління для єпархій і визначив відповідальних за сфери військового духовенства, духовної освіти, соціального служіння та зовнішні церковні зв’язки.

Як йдеться в повідомленні на сайті ПЦУ, постійними членами синоду визначені патріарх Філарет, митрополити Макарій та Симеон.

«Вирішено, що святіший патріарх Філарет продовжує керівництво Київською єпархією у складі парафій та монастирів міста Києва (за винятком Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря)», – йдеться в повідомленні.

Крім того, учасники синоду обрали ректором Київської православної богословської академії (замість митрополита Епіфанія) протоієрея Олександра Трофимлюка.

Для захисту людей, які перебувають «на окупованих територіях України та в Російській Федерації», утворили «Православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі». Її очолив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

Повідомляється, що участь в синоді взяли всі його члени, крім архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія, якого, за даними ПЦУ, госпіталізували із загостренням серцево-судинного захворювання.

Перше засідання синоду Православної церкви України проходило у митрополичому будинку при соборі святої Софії Київської.

Нагадаємо, Епіфаній висловив свою позицію щодо жінок, які ходять до церкви без хусток.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Росія масштабно стягнула танки до кордону з Україною: опубліковано фото з висотиРосія масштабно стягнула танки до кордону з Україною: опубліковано фото з висоти

У мережі опублікували фото зі супутника, на яких можна побачити, що Росія стягнула велику кількість танків до кордону з Україною.

Игорь Мазепа помог Укрзализныце реструктуризировать долг в полмиллиарда долларовИгорь Мазепа помог Укрзализныце реструктуризировать долг в полмиллиарда долларов

Инвестиционная компания Игоря Мазепы Concorde Capital  выступила финансовым советником ПАО «Укрзализныця» в ходе получения согласия держателей еврооблигаций на изменение условий займа в размере $500 млн.