НАКАНУНЕ

Новостное Интернет-издание

By

Скасування параду – сирий крок задля електорату Зеленського, – Солонтай

Скасувавши цьогорічний парад до Дня Незалежності, Зеленський оголосив про новий формат святкування, однак не уточнив, яким він буде. Ймовірно, у команді президента самі не знають відповіді на це запитання. Рішення ухвалювалось поспіхом під вибори, аби втримати частину електорату «Слуги народу».

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK експерт з політики Олександр Солонтай.

Він наголосив: якби був на місці Володимира Зеленського, не скасовував би військовий парад до Дня Незалежності, а навпаки – продовжував би вдосконалювати це дійство.

«Якщо порівнювати минулорічний парад з парадом 2014-2015 років, бачимо еволюцію. Влада реагувала на тези громадськості. Було таке – вийшла нова техніка, а в цей момент солдати із лінії фронту передають, що у них старе озброєння. Громадськість вимагає, що з параду техніка має їхати на фронт. Потім – частина цього справді поїхала на фронт», – зауважив експерт.

Так було із іншими парадами – коли суспільство вимагало, щоб у дійстві брали участь реальні герої російсько-української війни, вони справді прийшли із фронту.

«Завжди була еволюція цього військового параду. Та він не дійшов до своєї досконалості, все одно мав критиків. Цим, мабуть, Зеленський і скористався. Я ж є більшим прихильником вдосконалювати, але не розвертати в іншу сторону», – зазначив експерт.

Водночас він підкреслив: це не заперечує тези, що інші формати також мають місце. Однак, все ж, на думку експерта, має бути саме військовий формат святкування.

«В умовах країни, що воює, і того, що всі громадяни хвилюються за безпеку держави, нам потрібна демонстрація різних видів безпеки. В тому числі, і військово-силового блоку. Якою ж вона буде, Зеленський не сказав. Тут, мабуть, найбільший мінус його позиції», – вважає Солонтай.

Тож експерт підкреслив: найбільший мінус для Зеленського навіть не в скасуванні параду, а в оголошенні якогось нового формату. Адже президент чітко не сказав, яким буде це святкування.

«Я впевнений, що офіс президента не має відповіді на таке питання. Переконаний, що це рішення вони ухвалили «сирим», під вибори 21 липня. Вони не мають відповіді на питання, як реально пройде День Незалежності», – вважає Солонтай.

Він переконаний: такий крок Зеленського пов’язаний не з бажанням вдосконалити День Незалежності чи реалізувати якесь інше бачення світогляду цього свята.

«Я впевнений, це рекомендація Офісу Зеленського з метою покращити, або утримати його результати на виборах до Верховної ради. Я це оцінюю, як сигнал для певної групи виборців, яким сподобається цей крок. При тому відбувається ігнорування тої групи, якій це не сподобається», – наголосив експерт.

Та він підкреслив: у країні, що воює, уникати військового аспекту святкувань Дня Незалежності – небезпечно.

Як повідомлялось раніше, президент України Володимир Зеленський заявив, що в цьому році військовий парад до Дня Незалежності України не відбудеться.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *