НАКАНУНЕ

Новостное Интернет-издание

By

Скорочення кількості депутатів до 300: у Раді відбулося перше голосування

Верховна Рада направила до Конституційного Суду законопроект №1017, який передбачає скорочення кількості депутатів з 450 до 300.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Лівий берег“.

За це проголосували 258 депутатів.

Це перше з трьох голосувань, необхідних у рамках процедури внесення змін до Конституції.

У статті 76 планується вказати, що конституційний склад Верховної Ради – 300 депутатів, а не 450. Також планується прописати вимогу про володіння державною мовою для народного депутата України та виключити з тексту статті принципи загального, рівного і прямого виборчого права, яке здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки це дублює статтю 71.

Скорочення кількості депутатів до 300: у Раді відбулося перше голосування
“Стаття 76 Конституції України в чинній редакції передбачає, що конституційний склад Верховної Ради – 450 народних депутатів. Президент пропонує внести зміни в цю частину і закріпити скорочену кількість депутатів, яка повинна працювати в парламенті. Мова про 300 народних депутатів”, – сказав в Раді представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.

За його словами, необхідність скорочення Верховної Ради обумовлено в першу чергу громадською думкою. “Якщо вийти на вулицю і запитати громадян України, чи згодні вони з тим, що в Україні 450 народних депутатів, ми почуємо від 90%, а може і 100%, що так, 450 – занадто багато”, – сказав він.

Також Веніславський зазначив, що на момент прийняття Конституції в 1996 році населення України перевищувало 50 мільйонів, а зараз – лише 42 мільйони.

Законопроектом також пропонується змінити статтю 77, в ній хочуть вказати, що Верховна Рада України обирається за пропорційною виборчою системою.

Скорочення кількості депутатів до 300: у Раді відбулося перше голосування
“Це зроблено для того, щоб уникнути можливих спекуляцій і підстроювання типу виборчої системи під бажання певних політичних сил”, – сказав Веніславський.

У разі прийняття, нові норми стосуватимуться Верховної Ради наступного скликання. Парламент, обраний до набрання чинності закону, продовжить виконувати свої обов’язки до наступних виборів народних депутатів України.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що стало відомо, як працюватиме Верховна Рада України IX скликання під час другої сесії, яка триватиме з вересня 2019 року по січень 2020 року.

Також ми повідомляли, що Верховна Рада проголосувала за зняття депутатської недоторканності. “За” проголосували 373 народних депутати. Таким чином буде скасовано норму, за якою народні депутати не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди на те Верховної Ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *