Туреччина потрапила в доларовий вакуум після введення санкцій США

Валютний ринок Туреччини продовжує обвал на тлі відтоку капіталу, новий виток якого спровокували санкції США.

Турецька ліра, яка втратила майже третину вартості з початку року, на торгах в понеділок обвалилася до нового історичного мінімуму в 5,1733 ліри за долар, повідомляє finanz.ru.

З початку липня курс долара в Туреччині підскочив на 14%, а прибутковість державних облігацій наблизилася до позначки 20% на тлі прискорення інфляції і втрати незалежності ЦБ, який після позачергових президентських виборів в червні де-факто виявився під контролем правлячого 18 років Реджепа Ердогана.

1 серпня адміністрація США оголосила про введення санкцій проти проти міністра юстиції Туреччини Абдулхаміта Гюля і глави МВС Сулеймана Солу у відповідь на арешт громадянина США, 56-річного протестантського пастора Ендрю Брансона, звинуваченого в терористичній діяльності і шпигунстві, за які йому загрожує до 35 років в’язниці .

Санкційний пакет — перший в історії проти члена НАТО — був підготовлений в рамках Глобального акту Магніцького, який має на увазі блокування активів, заборону на ведення бізнесу і візові обмеження для осіб і компаній, залучених в корупцію і порушення прав людини. У США і Туреччини накопичилося багато проблем дипломатичного характеру, а "ситуація з пастором Брансоном — лише видима частина айсберга", відзначає Анастасія Левашова, що управляє активами в Blackfriars Asset Management в Лондоні.

Хоча турецьке керівництво продовжує демонструвати непримиренність, "економічні і фінансові наслідки, швидше за все, будуть відчутними", говорить головний стратег TD Securities по ринкам, що розвиваються Крістіан Маджо ":

В середині липня міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило суверенний рейтинг Туреччини до "BB" з "BB +" (в іноземній валюті) і залишило в силі "негативний" прогноз по ньому.

 «Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Егор Гребенников: Контейнерный терминал ТИС принял первое судно сервиса MaerskЕгор Гребенников: Контейнерный терминал ТИС принял первое судно сервиса Maersk

11 апреля, Контейнерный терминал ТИС принял первое судно сервиса ME 3 от мирового лидера контейнерных перевозок Maersk . Судно с 8 тыс TEU на борту вышло из Индии 12 марта, и проследовало через крупнейшие порты

Украинцев ограничат в использовании налички: Нацбанк назвал максимально возможную суммуУкраинцев ограничат в использовании налички: Нацбанк назвал максимально возможную сумму

В НБУ уточнили, что хотят снизить предельную сумму расчетов наличными субъектов хозяйствования с физическими лицами с 50000 гривен до 15000 гривен (то есть установления ее в размере, не превышающем 10% от суммы, установленной для финансовых