У Львові сім’я ветеранів війни живе в металевому гаражі

У металевому гаражі в центрі Львова оселилося подружжя ветеранів, яким ніде жити.

Як пише Zaxid.net, їхня львівська адреса така: гараж №26. Він – сапер, вона – гранатометниця. Познайомились на сході і довго вимагали переведення в один підрозділ, аби бути разом. Та після демобілізації через стан здоров’я бойова новоспечена сім’я опинилася на вулиці. Поки служили, частина надавала їм житло у Яворові, після звільнення прихистку не мають.

У залізному контейнері поблизу медуніверситету Олена та Роман Козаки живуть із кінця червня. Облаштували імпровізовані кухню і спальню.

«Різний хлам, меблі – ото ми тягали на собі, переробляли, а спимо отак, зробили, як могли», – демонструє власну оселю поблизу медуніверситету учасник бойових дій Роман Козак.

«Холодно дуже, не рятує той обігрівач узагалі. Ми дихаємо і пар іде, колотун, думаю, градусів п’ять», – каже Олена Козак.

Зараз сім’ї частково допомагають волонтери, привозять їжу та засоби для обігріву.

 

«Ми зібрали і привезли продукти, помогли волонтери і громадою все, чим могли. Звичайно, цих продуктів вистачить на якийсь місяць. Але люди живуть, зима йде. Привезли опалення, але це залізяка – гараж, у якому ніяких умов немає», – розповів член спілки ветеранів Юрій Генза.
На вулиці Угорській діє Центр для внутрішньо переміщених осіб. Аби отримати право там перебувати від трьох до шести місяців, треба зібрати пакет документів та пройти комісію. В управлінні соціального захисту кажуть: там сім’ї мають допомогти і з житлом, і з роботою.

«Дані люди зареєструвалися тільки 4 листопада, а 15 листопада вони подали заяву на комісію на поселення на вул. Угорській, тобто шість днів тому. Комісія буде засідати у вівторок», – зазначив начальник міського управління соціального захисту Ігор Кобрин.

У Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій історія бездомних атовців теж шокувала усіх. Там обіцяють допомогти з лікуванням. Особливо його потребує Роман: у нього декілька виразок шлунка та відморожені ноги.

«Я запросила їх прийти з необхідним пакетом документів для можливості брати участь у програмах, на які вони можуть розраховувати з нашого боку, це дороговартісне лікування. У нас є чудова програма, якщо учасник бойових дій потребує і компенсації за лікування», – розповіла директорка Центру надання послуг учасникам бойових дій Світлана Ткачук.

Та вже найближчими днями до Львова прийдуть перші приморозки. Тому сім’я буде рада будь-якій допомозі.

Zaxid.net

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Следственный комитет РФ открыл уголовное дело против крымского винзавода «Массандра»Следственный комитет РФ открыл уголовное дело против крымского винзавода «Массандра»

Следственный комитет России открыл уголовное дело о злоупотреблении полномочиями руководства винзавода "Массандра", пишет "Коммерсантъ".

Після бойкоту «Газпрому» Україна отримала з Європи 26,5 млн кубометрів газуПісля бойкоту «Газпрому» Україна отримала з Європи 26,5 млн кубометрів газу

Після припинення постачання газу з Росії, 1 березня, Україна отримала з країн Євросоюзу 26,5 млн кубічних метрів блакитного палива, повідомили Українські новини з посиланням на міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

Сестри Музичук перемогли на турнірі з швидких шахів в ІспаніїСестри Музичук перемогли на турнірі з швидких шахів в Іспанії

Львівські шахістки сестри Анна та Марія Музичук стали лідерками міжнародного турніру зі швидких шахів «WOMEN CHESS STARS», який відбувся недавно в іспанському місті Валенсія.