У Маріуполі протестували проти блокади Азова, яку робить Росія

У Маріуполі Донецької області близько 100 містян зібралися на мітинг проти блокади Росією Керченської протоки та, як наслідок, – Маріупольського морського порту. Також учасники вимагали звільнити полонених українських моряків.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Акцію ініціювала громадська організація «Громадський рух Маріуполя», вона закликала підписати звернення від громадських організацій і жителів міста до Генерального секретаря ООН, СММ ОБСЄ в Україні, посла Росії в Україні з вимогами негайного звільнення захоплених в полон українських військовослужбовців та забезпечення вільного переміщення українських суден, що прямують в порти Маріуполя і Бердянська, відповідно до положень міжнародного морського права і спільного використання акваторії Азовського моря.

Також серед вимог учасників акції – надання додаткових повноважень і технічного оснащення СММ ОБСЄ для контролю виконання домовленостей між Росією і Україною, що стосуються статусу Азовського моря.

«На сьогодні 22 українські кораблі не можуть пройти в порти Маріуполя і Бердянська. Ми вже проходили 2014 рік, знаємо, що таке російська агресія. У нас немає часу на очікування, реагувати треба зараз», – заявила голова організації «Громадський рух Маріуполя» Галина Одноріг.

25 листопада російські прикордонники у Керченській протоці відкрили вогонь по українських кораблях і захопили три човни. Шістьох українських військових поранено, двоє у важкому стані (Росія заявляє, що надала медичну допомогу трьом пораненим, про інших трьох не згадувала).

Наразі затримані українські моряки в анексованій Керчі, їх звинувачують у «незаконному перетині державного кордону Росії». Українська прокуратура визнала захоплених Росією моряків військовополоненими.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного станутерміном на 30 діб у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії та в 10 областях. Це Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська.

28 листопада президент Петро Порошенко підписав документ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Над украинской лётчицей продолжает издеваться российская карательная машинаНад украинской лётчицей продолжает издеваться российская карательная машина

Об этом рассказал ее адвокат Илья Новиков, пишут РИА "Новости". "Но я не могу разглашать, что это за экспертизы", — объяснил он.

В Ивано-Франковске мужчина до смерти избил родную матьВ Ивано-Франковске мужчина до смерти избил родную мать

На Прикарпатье выясняют обстоятельства нанесения тяжких телесных повреждений 67-летней жительнице областного центра, от которых она скончалась.