У жіночій баскетбольній Суперлізі СБК «Львів» переміг БК «Франківськ-ПНУ»

У суботу, 2 лютого, в жіночій баскетбольній Суперлізі відбулося три матчі, два з яких завершилися перемогами фаворитів, а в третьому сталаяс несподіванка.

110:43 – з таким рахунком БК «Київ-Баскет» переміг запорізьку «Козачку-КПУ». Перевага господарок була тотальною з першої і до останньої хвилини. Це при тому, що і Ковалевська, і Сівакова, і Стрілько прагнули щось змінити, але командний механізм «Київ-Баскета» знову відпрацював без збоїв.

Цього разу достатньо ігрового часу отримали молоді Гутевич, Волошина, Рабчук. А Вероніка Любінець і поготів стала найрезультативнішою у матчі – 27 очок, ще й 13 підбирань. Це дабл-дабл. Ба більше, Ксенія Афанас’єва стала авторкою трипл-даблу (13оч+10пб+11рп).

На іншому столичному майданчику «Динамо» переконливо обіграло «Чайку». Вже у першій чверті лідер чемпіонату дав зрозуміти гостям – інших варіантів окрім переможного для нього сьогодні нема. 26:12 після кидка Тетерук – так закінчилася перша десятихвилинка. У подальшому динамівки діяли так само агресивно і результативно, розвіявши міф міцного горішка «Чайки». Після кидка Оксани П’янтак наприкінці третьої чверті синьо-білі повели 73:32. Лише після цього вони дещо скинули оберти, чим і скористалася «Чайка». Але подолати очкову прірву різниці у рахунку морячки не змогли. У підсумку 92:55 на користь «Динамо». Підопічні Володимира Рижова утримали лідерство у чемпіонаті.

У третій грі дня дебютант жіночої Суперліги України СБК «Львів», низка гравців якого навчається у Львівському державному університеті фізичної культури, у гостях здобув вкрай важливу перемогу над тамтешнім клубом «Франківськ-ПНУ» – 60:55 (19:17, 14:12, 13:13, 9:18).

Підопічні Ірини Кленіної доволі впевнено розпочали гру і впродовж більшої частини першої чверті вели в рахунку, повідомляє ldufk.edu.ua. Проте господарки майданчика за лічені секунди до завершення першого періоду спочатку відновили паритет, а згодом і вийшли вперед – 19:17. У другій чверті уже львів’янки майже постійно були в ролі команди, яка наздоганяє. Лише одного разу після влучного триочкового Ольги Краснікової «Львів» на мить повернув собі лідерство (26:24), бо невдовзі лідер «Франківська» американська легіонерка Уро-Ніле відповіла таким же влучним триочковим кидком – 27:26. На велику перерву команди пішли за незначної переваги господарок – 33:29.

Початок третього відрізку гри у гостей зі Львова зовсім не заладився, а баскетболістки з Івано-Франківська довели свою перевагу до 10 очок – 39:29. Ірина Кленіна миттєво відреагувала тайм-аутом. Хвилинна пауза дещо призупинила атакуючий порив господарок, але невдовзі вони знову повернули собі перевагу у 10 пунктів – 43:33. Та львів’янки не знітилися, а поступово, крок за кроком, почали скорочувати відставання й до кінця чверті наблизилися до суперниць на відстань у чотири очки – 46:42.

Заключна чверть розпочалася із вдалого штрафного львів’янки Марії Ковтун (46:43), а продовжилася – результативним проходом Ольги Краснікової – 46:45. Один з лідерів «Франківська», досвідчена Олена Огороднікова відповіла успішним проходом під щит суперниць – 48:45. Невдовзі Краснікова влучає здалеку і на табло знову рівновага – 48:48. У такому ж режимі гра і продовжувалася, коли команди почергово обмінювалися результативними випадами. На щастя, у львівських баскетболісток у ці вирішальні хвилини нарешті пішли триочкові й саме після влучань з-за дуги Романи Петрик, Христини Філевич і Анжели Зволяк уже вони забезпечили собі перевагу у вісім очок – 59:51. Господарки, як не старалися, врятувати гру уже не змогли. Важка, але вкрай важлива перемога «Львова» (60:55), яка стала шостою для них у регулярному чемпіонаті.

Баскетбол. Чемпіонат України-18/19. Жіноча Суперліга. Регулярна першість

Матчі 2 лютого

БК «Київ-Баскет» – «Козачка-КПУ» (Запоріжжя) – 110:43 (28:8, 25:11, 29:11, 28:13)

«Динамо-НПУ» (Київ) – «Чайка-ДЮСШ» (Бердянськ) – 92:55 (26:12, 21:12, 26:8, 19:23)

БК «Франківськ-ПНУ» (Івано-Франківськ) – СБК «Львів» – 55:60 (19:17, 14:12, 13:13, 9:18)