Україна втратила 40% ВВП від банківської кризи 2014-2017 років – дослідження

Втрати від банківської кризи 2014-2017 років в Україні оцінюються в 40% валового внутрішнього продукту (ВВП). А кількість банків скоротилася вдвічі.

Про це йдеться в дослідженні USAID Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання, передає Укрінформ.

Крім того, наголошується, що навіть в тих банках, які залишилися працювати на ринку, рівень непрацюючих кредитів досягає більше половини кредитного портфеля, і, наприклад, в «Приватбанку» він доходить до 80%.

Ці дані USAID призводить як один з ряду факторів, що стримують розвиток лізингу в Україні.

«Якщо додати до цього суттєві прогалини в правовій і нормативній базі, проблеми з судовою системою і корупцією, то можна легко зрозуміти, чому ризик в лізинговому бізнесі викликає занепокоєння. Можуть виникати проблеми з вилученням дорогого устаткування (наприклад, створюються перешкоди в доступі на територію, обладнання розукомплектовується). У свою чергу це призводить до судових позовів, в яких лізингодавці мають невеликі шанси на перемогу через високу корумпованість судів», – йдеться в дослідженні.

Відзначається, що дослідження було проведено експертами Проекту USAID Трансформація фінансового сектора і є детальним аналітичним оглядом ринку лізингових послуг в Україні.

Нагадаємо, українські банки за липень отримали 1,5 млрд грн чистого прибутку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Всеукраинский рейтинг президентов: новый масштабный опрос медиагруппы «Комментарии»Всеукраинский рейтинг президентов: новый масштабный опрос медиагруппы «Комментарии»

«Комментарии» предлагают выбрать наиболее эффективного главу государства в нашей новейшей истории – без манипуляций и подтасовок

«Армия Украины освободит Крым и Донбасс», — Береза жестко обратился к Трампу и Путину. Громкие подробности«Армия Украины освободит Крым и Донбасс», — Береза жестко обратился к Трампу и Путину. Громкие подробности

Парламентарий от фракции «Народный фронт» Юрий Береза заявил, что вопрос проведения референдума на Донбассе является исключительной прерогативой внутриполитического процесса Украины, тогда как президенты США и России не имеют право решать судьбу государства без участия Киева.