В НБУ пропонують повернути держрегулювання цін

Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин пропонує повернутися до державного регулювання цін і знизити податок на додану вартість для продуктів.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Вважаю за доцільне наступні заходи: впровадження пониженої ставки ПДВ на продукти харчування; запровадження за аналогією з європейськими країнами, максимальні торговельні націнки: максимальна націнка на продукти не повинна перевищувати 15% від ціни виробника, на звичайні товари – не має бути вищою за 30% від ціни виробника. На імпортні товари – не більше 30% від митної ціни», – зазначив він.

Також Данилишин вважає за необхідне «забезпечення державного контролю за ціноутворенням на споживчому ринку (відновлення роботи Державної цінової адміністрації)».

В Україні держрегулювання цін діяло на дитяче харчування, хліб, борошно, цукор, крупи, м’ясо-молочні продукти, яйця, соняшникову олію та інші продукти.

З жовтня 2016 року уряд ввів «пілотний» проект зі скасування державного регулювання цін на продукти харчування, а в 2017 році Кабінет міністрів скасував таке регулювання.

Як повідомлялося раніше, Рада Національного банку пропонує розробити програму випуску цільових облігацій внутрішньої держпозики для фінансування окремих галузей економіки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Дураки и дороги! Коррумпированные чиновники и жадные подрядчики уничтожают транзитный потенциал УкраиныДураки и дороги! Коррумпированные чиновники и жадные подрядчики уничтожают транзитный потенциал Украины

Cитуация с состоянием автомобильных дорог в Украине с каждым днем становится все более критичной. Ища ответа на вопрос, почему передвигаться на автомобильных дорогах до сих пор опасно, по инерции клеймо «виновника» адресуется бездейственном правительства.