В Україні скотилася свобода слова в інтернеті – Freedom House

За останні сім років в рейтингу свободи в інтернеті Україна з абсолютно вільної перетворилася на «частково вільну» і займає 45 позицію.

Про це повідомляє Freedom House Ukraine.

Зазначається, що ще сім років тому міжнародна правозахисна організація Freedom House у своєму рейтингу «Freedom on the net» визначала Україну як абсолютно вільну за рівнем свободи в інтернеті.

Так, у звіті за 2012 рік Україна посідала 25-те місце, а у 2017 році – опустилася на 45-ту позицію.

«Незважаючи на те, що в Україні відбулася Революція Гідності, після якої мали б запанувати демократичні цінності, рівень свободи в українському інтернеті продовжував знижуватись», – наголошують в організації.

Експерти пов’язують це, зокрема, із ознаками цензури в інтернеті, блокуванням контенту та переслідуванням за дописи в мережах.

Крім цього, експерти пов’язують це з постійними прагненнями силових структур «контролювати та забороняти» свободу висловлювань в інтернеті, незважаючи на українське законодавство, а також з позасудовим блокуванням інтернет-ресурсів в Україні відповідними рішеннями різних органів влади.

Нагадаємо, раніше представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість у зв’язку із рішенням Верховної Ради підтримати проект постанови про застосування санкцій до телеканалів «112 Україна» і NewsOne.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Корчак довела повну невідповідність посаді – нардепКорчак довела повну невідповідність посаді – нардеп

Глава Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак за дві кампанії з е-декларування довела повну невідповідність займаній посаді.