Заборони не діють: через браконьєрів на Черкащині зникають цілі види риб

Десятки рибалок у зоні заказника, поставлені сітки-павуки та масовий вивіз риби – так розпочали нерестовий сезон на черкаській річці Рось. Природне нерестовище Дніпрової фауни щовесни перетворюється на місце заробітку для місцевих, а численні заборони браконьєрів не зупиняють.

У нерестовий період патрулювати доводиться чи не цілодобово.

Читайте також: Сотні голубів замурували у стіну будинку на Запоріжжі: фото і відео

Інспектор рибоохоронного патруля Володимир Ганницький розповів, що сітки браконьєри ставлять переважно вночі – щоб ніхто не бачив. Адже багато свідомих громадян телефонують на гарячу лінію та повідомляють про такі незаконні дії.

Роський іхтіологічний заказник

Цей заказник – одне із найбільших нерестовищ Дніпра на Черкащині. Сотні тисяч риб пливе сюди аби наметати ікру. 

Сітки – не одне незаконне знаряддя, крім них умільці виготовляють спеціальні «павуки». Нижче по течії річки рибалять на вудку.

Так виглядають «павуки»

Через горе-рибалок Дніпро втрачає цілі види риб. Вже є суттєве зменшення популяції сома та судака.

Штраф за порушення правил рибальства – до трьох з половиною тисяч гривень. Додатково доведеться заплатити за кожну рибину. Але такі штрафи браконьєрів не лякають.

У Верховній раді зареєстрований законопроект, який збільшує покарання за порушення в рази. Це дуже важливо, адже ефективних інструментів для боротьби з браконьєрами немає ні в рибоохоронного патруля, ні в поліції,
– пояснив Віктор Іванько, начальник Черкаського рибоохоронного патруля.

З першого квітня і до червня вилов риби в Україні заборонений. Можна лише ловити на один гачок, з однією вудкою та лише три кілограми – тільки у спеціально відведених місцях.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Каждый второй украинец уже через несколько месяцев будет получать субсидиюКаждый второй украинец уже через несколько месяцев будет получать субсидию

Каждый второй украинец уже через несколько месяцев будет получать субсидию. По подсчетам министерства социальной политики, во время отопительного сезона из 15 миллионов семей субсидию оформят 9 миллионов (сейчас 6).